25 лютого 1871 року серед чудової природи Полісся в місті Новограді-Волинському у родині освічених батьків народилася Лариса Петрівна Косач (Леся Українка) . В українську літературу Українка увійшла як найславетніша поетеса мужності і боротьби.

До 147–ої річниці від дня народження Лесі Українки в районній бібліотеці для дітей  з учнями 5-6 класів Немирівської школи-інтернат пройшла поетична година "До Лесі на гостини". Із розповіді бібліотекаря діти дізналися про життєвий і творчий шлях поетеси, здійснили онлайн подорож "Лесиними стежками". Потім учні зачитували дитячі поезії Лесі Українки, переглянули мультфільм за казкою "Некмітливий горобець". До уваги читачів була підготовлена книжково-ілюстративна виставка-портрет "Хотіла б я піснею стати".

На завершення зустрічі до дітей завітали казкові герої з лялькового театру "Книжкові чарівники", які провели з дітьми літературну вікторину.